2019. gada 19. okt.
LV Latviešu
Viegli lasīt

Svētki par godu skaitlim Pī

14.martā, kad matemātiķi, programmētāji un citi, ar informāciju saistīto jomu speciālisti atzīmēs skaitļa π (pī) dienu, skolēni baudīs pavasara brīvlaiku. Tāpēc Smiltenes vidusskolas astoto klašu skolēni skaitļa π (pī) svētkus svinēja 7.martā. Gāja jautri un interesanti. Svētkus vadīja matemātikas skolotāja Monta Konstante.

Gatavošanās pasākumam notika vairākas dienas. Vispirms skolēni cepa “pī – rāgus” ar grieķu burta π (pī) attēliem vai pirmajiem šī skaitļa cipariem.
Saskaņā ar amerikāņu datumu pierakstīšanas tradīcijām 14.martu raksta – 3.14 – tie arī ir skaitļa π (pī) pirmie trīs cipari. Svētku pirmsākumi meklējami 1987. gadā, kad Sanfrancisko fiziķis Larry Shaw pamanīja minēto likumsakarību.
Citās pasaules valstīs skaitļa π (pī) svētkos saka slavinošas, minētajam skaitlim veltītas runas. Smiltenes vidusskolas astoto klašu skolēni matemātikas stundās rādīja prezentācijas par skaitli π (pī).
Svētku dienā notika erudīcijas konkurss, kurā savstarpēji sacentās trīs astoto klašu komandas. Uzvarēja 8. c klase. Otrā un trešā vieta ar vienādu punktu tika abām paralēlklašu komandām.
Visi par piedalīšanos saņēma pārsteiguma balvas un svētku noslēgumā noskatījās filmu par skaitli π (pī).
Smiltenes vidusskola piedāvā apgūt vispārējo vidējo izglītību ar padziļinātu matemātikas, dabaszinību, tehnisko zināšanu un programmēšanas apguvi. Tāpēc arī jau visi astoto klašu skolēni zina, kas ir skaitlis π (pī) un kā tas garšo.
Paldies visiem, kuri atbalstīja skaitļa π (pī) svētku tapšanu un īstenošanu!

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Elīna Kubuliņa – Vilne

Kalendārs

Youtube

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.

Slider