2019. gada 18. okt.
LV Latviešu
Viegli lasīt

Iepazīstam arodus!

Palsmanes pagasta  pirmsskolas iestāde  katru gadu oktobra mēnesī īsteno projektu ”Iepazīsti senos amatus”! Šogad izvēlējāmies maizes cepēja profesiju, kura ir viena no senākajiem arodiem pasaulē, un kurā no paaudzes paaudzē tiek nodotas maizītes cepēju gudrības. Iestādes lielākie pirmsskolnieki devās mācību ekskursijā uz “Ķelmēnu” maizes ceptuvi, lai iepazītos kā top  gardā  maize, no kuras  Tēvu dienas pasākumā gatavojām spēka rikas saviem tētiņiem. Un jāteic, visiem ļoti garšoja. Tā, kā neesam ļoti tālu no Rankas pagasta Gaujasrēveļiem, tad devāmies turp. Gaujas upes krastā ,skaistā iekoptā teritorijā uzņēmums “Ķelmēni” cep maizīti. Mūs sagaidīja saimniece Rūta, kura izrādīja un izstāstīja bērniem visu maizītes tapšanas ceļu, izrādīja uzņēmumu, lai bērni labāk izprastu, cik daudz darba ir jāiegulda, lai tiktu pie maizes. Puišiem interesi piesaistīja  auto parks un varenie traktori, kuri sagatavo laukus un novāc ražu. Reti, kurš no bērniem bija bijis un redzējis kalti, kurā atrodas  lieli bunduļi ar graudiem ,kurus  kaltē un samaļ miltos. Pati siltākā un smaržīgākā vieta  ir ceptuve, kurā tad notiek maizes iejaukšana, mīcīšana, veidošana un cepšana .Katrs kukulītis ir īpašs, jo ir izlolots, saglāstīts un ar mīļumu izcepts. Lūk, noslēpums- kāpēc “Ķelmēnu” maizīte ir tik garda, jo tajā ieguldīts daudzu cilvēku darbs no grauda līdz klaipiņam.

Paldies “Ķelmēnu” uzņēmumam par iespēju iepazīt tuvāk viņu darbu! Novēlam katram darbiniekam labu veselību , veiksmi un izaugsmi “Ķelmēnu “uzņēmumam arī turpmāk!

Mazo un lielo ekskursantu vārdā, pirmsskolas skolotāja Inga Švēde

Kalendārs

Youtube

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.

Slider