2019. gada 19. okt.
LV Latviešu
Viegli lasīt

“Ķengurā” sacenšas matemātiķi no visas pasaules

21.marta rīts Smiltenes vidusskolā pagāja rēķināšanas zīmē. Piedalīšanās starptautiskajā matemātikas konkursā “Ķengurs” 2. – 12.klašu skolēniem jau kļuvusi par tradīciju. Konkursa dalībnieku skaits visā pasaulē ar katru gadu paliek aizvien lielāks. Nu tas jau mērāms vairākos miljonosJa tā – smiltenieši jau nu nebūs tie, kuri palaidīs vējā iespēju parādīt, ka arī viņu skolā vienmēr ir bijuši un būs labi matemātiķi.

“Šogad no Smiltenes vidusskolas konkursā piedalījās 114 rēķinātāji,” informē matemātikas skolotāja Dace Ciekure. “Konkursa nosaukums “Ķengurs” radies Francijā, par godu francūžu draugiem no Austrālijas, kuri matemātikas profesora Pītera Hollorana vadībā pagājušā gadsimta 80.gados sāka organizēt matemātikas konkursus skolēniem.
1994.gadā Eiropas padomes sēdē Strasbūrā izveidoja asociāciju “Ķengurs bez robežām” – šobrīd tā apvieno vairāk par 6 miljoniem matemātikas konkursa “Ķengurs” dalībnieku no vairāk nekā 82 valstīm. Asociācijas galvenais mērķis – rosināt skolēnos interesi par matemātiku un rēķināšanu, mudinot viņus mācīties un pārbaudīt zināšanas, savstarpēji sacenšoties dažādos konkursos, olimpiādēs un sacensībās.”
Konkursam ir tikai viena kārta un tas notiek bez atlases sacensībām. Iespēja pārbaudīt sevi un savstarpēji sacensties tika dota ikvienam.

Baiba Vahere

Kalendārs

Youtube

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.

Slider