2019. gada 18. okt.
LV Latviešu
Viegli lasīt

“Pasaule ir brīnumu, pārsteigumu un nepārtrauktas dzejas pilna.”

Kā rodas dzejoļi? Kur rast iedvesmu rakstīšanai?
Šādus un līdzīgus jautājumus 28.septembra pēcpusdienā Smiltenes vidusskolas zālē novada skolēni varēja uzdot dzejniecēm R.Melzobai, M.Pommerei, E.Kozlovskai, kuras labprāt dalījās pārdomās par to, kā top dzeja. Dzejnieces atzina, ka lielākoties iedvesmu rakstīšanai rod apkārtējā vidē un cilvēkos.
R.Melzoba stāstīja, ka viņai bieži vien dzejolis ilgi ”sēž galvā” un tikai pēc kāda laika tiek pierakstīts uz papīra. Viņa arī uzsvēra, ka ,rakstot par norisēm dabā, ļoti rūpīgi jāvēro un jāizpēta aprakstāmā parādība, lai nerastos kādi pārpratumi.
Savukārt M.Pommere atzina, ka savus dzejoļus var runāt no galvas, jo tie ir saistīti ar kādām konkrētām emocijām un tāpēc palikuši atmiņā.
E.Kozlovska skolēniem pastāstīja, ka dzejoļi visbiežāk top brīžos, kad pati jūtas sāpināta. Viņa arī uzsvēra, ka sākt rakstīt nekad nav par vēlu.
Pasākumā varēja ne tikai klausīties dzeju  pašu autoru lasījumā, bet arī “neklātienē ” iepazīties ar A.Lucko vārsmām skolēnu izpildījumā.
Paldies dzejniecēm un radošajai komandai D.Rudzītes vadībā, kas parūpējās par pasākuma muzikālo daļu!

Sarmīte Rīdere, novada latviešu valodas skolotāju MA vadītāja

Kalendārs

Youtube

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.

Slider