2019. gada 18. okt.
LV Latviešu
Viegli lasīt

Pētīs mediju ietekmi uz sabiedrisko domu

Smiltenes vidusskolā, “Erasmus+” projekta “Radi pārmaiņas!” ietvaros viesojas jaunieši no Vācijas, Nīderlandes, Itālijas un Lietuvas, lai kopā ar Latvijas skolēniem iejustos neatkarīgo žurnālistu lomās un pētītu mediju ietekmi uz sabiedrisko domu.

Šodien jaunie profesionāļi iepazinās ar Smiltenes vidusskolu un viens ar otru. Radošā nodarbībā top rudenīgi komandu “profesionālie apģērbi” un jau pavisam drīz jaunie eksperti dosies uz Smiltenes novada domi, kur uzklausīs pašvaldības pārstāvju redzējumu un novada nākotnes stratēģiju.
Neatkarīgo žurnālistu komandas netradicionālā veidā iepazīs tuvāk Smilteni, un pārliecināsies, vai populārais lozungs “Smiltene – vieta, kur augt” atbilst patiesībai.

Ieskats medijpratībā un dezinformācijas varā

 Lielas pārmaiņas allaž sākušās tur, kur cilvēki gatavi mainīt vispirms sevi un tuvāko apkārtni. 8.oktobrī Smiltenes vidusskolas “Erasmus+” projekta “Radi pārmaiņas” dalībnieki tikās ar Vidzemes Augstskolas komunikācijas, mediju un pārvaldības studiju virziena direktori Agnesi Dāvidsoni.  Jaunieši guva īsu ieskatu medijpratībā, uzzināja, kā visbiežāk izplatās deziformācija un kā uz to reaģē cilvēka smadzenes.
Praktiskajā daļā visiem tika dots uzdevums: Smiltenē iecerēts veidot videi nedraudzīgu uzņēmumu. Vietējie iedzīvotāji  lūdz ārzemju un vietējo žurnālistu palīdzību aizstāvēt viņu tiesības dzīvot nepiesārņotā un videi draudzīgā pilsētā. Jaunajiem ekspertiem vajadzēja  izstrādāt sociālo mediju saturu, ar kuru palīdzību informēt par minēto problēmu iespējami plašāku sabiedrību. Noslēgumā tika sagatavoti arī plakāti, ar kuriem piketēt pie Smiltenes novada pašvaldības ēkas.
Par laimi, pikets izpalika, jo viss aprakstītais bija tikai darba uzdevums. Taču nopietnu pārdomu vērts…

Smiltenes novads ir vieta, kur augt!

10.septembrī jaunieši prezentēja nedēļā apkopoto informāciju par izaugsmes iespējām Smiltenes novadā. Paveikto vērtēja Smiltenes televīzijas ziņu žurnāliste Evita Ūdre, Smiltenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Mūze un Smiltenes vidusskolas pārstāve Baiba Vahere.
Vai Smiltenes novads ir vieta, kur augt? – Apkopotā informācija apliecina: “Jā!”
Jauniešiem projekta ietvaros paveiktais ir labs starta punkts, kurā apstāties un pārdomāt, kam jāpievērš uzmanība, lai objektīvi izvērtētu konkrēto vidi un iedzīvotāju izaugsmes iespējas tajā.

Kalendārs

Youtube

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.

Slider