2019. gada 18. okt.
LV Latviešu
Viegli lasīt

SAEIMAS VĒLĒŠANU SIMULĀCIJA

1.oktobrī Smiltenes vidusskolas 10. – 12. klašu skolēni piedalījās Saeimas vēlēšanu simulācijā. Vēlēšanu simulācija ir mācīšanās paņēmiens, kas māca dalībniekiem piedalīties vēlēšanās un darīt “kā īstajā dzīvē”. Simulācijas mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar balsošanas procedūru un veicināt interesi par vēlēšanām. Vēlēšanu simulācija māca būt atbildīgiem pilsoņiem, māca piedalīties valsts dzīvē balsojot.
Lai sagatavotos balsošanai, skolēni iepazinās ar  deputātu kandidātu sarakstiem un partiju programmām, par tām sagatavoja pārskatu, sagatavoja īsu tēžu izklāstu, ko izklāstīja pie brīvā mikrofona. Tas palīdzēja izvērtēt, salīdzināt un pieņemt lēmumu, par ko nodot savu balsi.
Balsošanā ar interesi piedalījās ikviens dalībnieks. 10.b klases skolēni pasākumā bija īpaši svarīgā un atbildīgā lomā – organizēja balsošanas norisi, skaitīja balsis un sekoja notiekošajam, lai viss norisinātos kā īstajās vēlēšanās.
Saskaitot nodotās vēlēšanu zīmes, 5% barjeru pārvarēja un Saeimā būtu ievēlētas septiņas partijas – Attīstībai/Par!, Jaunā konservatīvā partija, Jaunā VIENOTĪBA, politiskā partija “KPV LV”, PROGRESĪVIE, “Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija  un Zaļo un Zemnieku savienība.
13.Saeimas vēlēšanas notiks šī gada 6.oktobrī. Vēlēšanās var piedalīties LR pilsoņi no 18 gadu vecuma. Tajās balsot varēs arī daļa mūsu skolēnu.
Savu viedokli, kāpēc piedalīties vēlēšanās, 12. klašu skolēni pauda īsās Twitter ziņās:

Ir jābalso, jo tas ir pilsoņa pienākums. Droši vien ne viss būs ideāli, par kaut ko gribēsies kādreiz pačīkstēt. Bet, ja tu nebūsi balsojis un būsi neapmierināts, tad tev nav tiesību kritizēt.
Hei, tu, kas dzīvo Latvijā! Balso! Tieši tu vari ietekmēt un būt tas, kas visu vari vērst uz labu.
Balso, jo tā ir viena no retajām iespējām, kad tu vari ietekmēt savu nākotni un labklājību.
Ar balsošanu ir kā ar ģimenes saietiem, negribas, bet jāiet ir!
Visi var būt dīvāna eksperti un spriest par notiekošo. Labāk noziedo 1 stundu, lai pats lemtu Latvijas nākotni. Tad varēsi atgriezties uz dīvāna un stāstīt, kā ir pareizi.
Apnicis dzīvot valstī, kur neuzklausa tavas domas? Paud savu izvēli 6.oktobrī 13. Saeimas vēlēšanu iecirknī!

Kalendārs

Youtube

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.

Slider