2019. gada 22. okt.
LV Latviešu
Viegli lasīt

Smiltenes tehnikumā viesojas vīru kopa “Vilki”

31.maijā Smiltenes tehnikumā projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros viesojās vīru kopa “Vilki”. Vīri iepazīstināja jauniešus ar karavīru dzīvesziņu no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām un pastāstīja par būtiskākajām cīņām, kurās latviešu karavīri izcēlušies ar īpašu varonību.

Skolas zālē skanēja dziesmas, kas mūsu karavīriem palīdzējušas nezaudēt cīņassparu un ļāvušas izjust nesaraujamu saikni ar savu dzimtu, valsti un tautu, kuras labā viņi cīnījās. Vairākas koncerta repertuāra dziesmas vīru kopas dalībnieki pierakstījuši no teicējiem.

Pasākums bija kā koncertlekcija. “Vilki” par savu lielāko aicinājumu uzskata – popularizēt un nodot nākamajām paaudzēm mūsu tautas bagāto kultūras mantojumu, rosinot jauniešos patriotismu, un neļaut aiziet nebūtībā politiska spiediena rezultātā vairākkārt noklusētajām, krāšņajām un bagātajām karavīru dziesmām.

Jaunieši iepazinās ar mūzikas instrumentiem, kādus spēlējuši latviešu karavīri, un dzirdēja aizraujošus stāstus par karavīru apģērbu un bruņojumu. Vīri kopa “Vilki” uz Smiltenes tehnikumu bija atveduši arī daudz dažādu laiku karavīru fotogrāfiju.

Tēvzemes mīlestība, drosme, spēks un pašaizliedzība palīdzēja latviešu karavīriem izcīnīt lielākās kaujas senatnē. Šīs vērtības mums palīdzēs nosargāt savu valsti un brīvību arī šodien. Latviešu karavīru drosmi apbrīnoja pretinieki senatnē un to joprojām atzinīgi novērtē ārvalstu militārajās misijās mūsdienās. Spilgts apliecinājums tam – 2017.gadā, ASV Mičiganas štatā atklātā Afganistānā kritušā Latvijas karavīra, seržanta Voldemāra Anševica vārdā nosauktā iela.

Sarunās ar jauniešiem vīru kopās dalībnieki rosināja viņus aizdomāties jautājumiem: Kāpēc dzīvoju šajā zemē? Ko varu dot savai ģimenei, zemei un tautai?

“Tās ir mūsu kopīgās mājas! Jūs būsiet Latvijas saimnieki un tie, kuri kādreiz ņems grožus savās rokās! Visas cerības uz jums! Mēs zinām  – viss būs kārtībā!”

Vīru kopa “Vilki” Smiltenes tehnikumam pasniedza arī kādu ļoti īpašu dāvanu – grāmatu “Pulcējaties zem latviešu karogiem!”. Skolas jaunieši, šķirstot tās lappuses, varēs iepazīties ar bagātu latviešu strēlnieku fotoalbumu, viņu stāstiem, dokumentiem un dziesmām. Grāmatai pievienoti audiodiski ar pagājušā gadsimta 80.gados ierakstītajām latviešu strēlnieku intervijām un vīru kopas “Vilki” iedziedātajām karavīru dziesmām.

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Baiba Vahere, Monika Šķērsta. Vairāk foto no pasākuma pieejamas ŠEIT.

Kalendārs

Youtube

Instagram

This error message is only visible to WordPress admins

Error: Access Token for smiltenes_novads is not valid or has expired. Feed will not update.

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Error: admin-ajax.php test was not successful. Some features may not be available.

Please visit this page to troubleshoot.

Slider